KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15769383
nr 1576 9383
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -45. Olja på pannå, 49x59 cm, yttermått inklusive ram: 65x76 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 6 november 2023
kl 20:11:17
300 kr
350 kr
400 kr
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr